Volkswagen Touareg III CR: характеристики — авто новини України

Технічні характеристики Volkswagen Touareg III (CR): двигуни, трансмісії та розміри для України

Третій Touareg не має звичної для масових моделей Volkswagen технічної схеми з поперечно встановленим двигуном і коробкою DSG

twitter facebook whatsapp linkedin

Покоління CR побудоване на платформі MLB Evo: двигун розташований поздовжньо, усі основні версії оснащені постійним повним приводом 4MOTION, а за передавання крутного моменту відповідає восьмиступінчаста автоматична коробка Tiptronic. Така компоновка споріднює модель не з Tiguan, а з великими автомобілями концерну, розрахованими на високий крутний момент, значну повну масу та буксирування важкого причепа.

Саме з платформи найзручніше починати розгляд технічних характеристик Volkswagen Touareg III. Автомобіль став довшим і ширшим за попередника, отримав кузов з алюмінію та високоміцних сталей, складну електронну архітектуру, а серед опцій — пневматичну підвіску, повнокероване шасі й активні стабілізатори. Водночас базова формула протягом усього періоду виробництва майже не змінювалася: V-подібний шестициліндровий двигун, вісім передач і привод на обидві осі.

У цій статті основну увагу приділено агрегатам, розмірам та особливостям експлуатації. Дизайн, інтер’єр і відмінності між комплектаціями Volkswagen Touareg III розглядаються в інших матеріалах серії.

Одна трансмісійна схема для двигунів із різним характером

На європейському ринку лінійка покоління CR була ширшою, ніж офіційна пропозиція для України. Окрім двох дизельних V6 і бензинового V6, у різні роки продавалися 4,0-літровий V8 TDI, звичайний плагін-гібрид eHybrid та його потужніша версія Touareg R. На українському вторинному ринку такі автомобілі трапляються, але значно рідше за основні трилітрові дизельні модифікації.

Тип двигуна Об’єм Потужність Трансмісія Привід
V6 TDI, турбодизель 2967 см³ 231 к.с., 500 Нм 8-ступінчастий автомат Tiptronic Постійний повний 4MOTION
V6 TDI, турбодизель 2967 см³ 286 к.с., 600 Нм 8-ступінчастий автомат Tiptronic Постійний повний 4MOTION
V6 TFSI, турбобензин 2995 см³ 340 к.с., 450 Нм 8-ступінчастий автомат Tiptronic Постійний повний 4MOTION
V8 TDI, турбодизель близько 4,0 л 421 к.с., 900 Нм 8-ступінчастий автомат Tiptronic Постійний повний 4MOTION
V6 TFSI з електродвигуном, eHybrid 2995 см³ 381 к.с., системні 600 Нм 8-ступінчастий автомат з інтегрованим електродвигуном Постійний повний 4MOTION
V6 TFSI з електродвигуном, Touareg R eHybrid 2995 см³ 462 к.с., системні 700 Нм 8-ступінчастий автомат з інтегрованим електродвигуном Постійний повний 4MOTION

Дизель потужністю 231 к.с. не є окремим «молодшим» двигуном у конструктивному сенсі: це інше налаштування трилітрового V6 TDI. Його 500 Нм доступні в нижній частині діапазону обертів, тому для повсякденної експлуатації, поїздок трасою та руху з повним завантаженням потужності цілком достатньо. Версія на 286 к.с. розвиває 600 Нм і швидше реагує під час обгону, залишаючись найбільш характерною конфігурацією Touareg CR на українському ринку.

Бензиновий 3.0 TFSI має менший максимальний крутний момент, але підтримує його в ширшому діапазоні обертів. Він розганяє автомобіль до 100 км/год приблизно за 6,1 секунди, тоді як актуальним українським дизельним версіям для цього потрібно близько 7,7 та 6,4 секунди відповідно. Максимальна швидкість становить 222 км/год у 231-сильного TDI, 236 км/год у 286-сильного та 250 км/год у TFSI.

Чому Tiptronic тут важливіший за кількість передач

Восьмиступінчаста коробка розрахована на роботу з великим крутним моментом і конструктивно відрізняється від преселективних DSG, які використовуються на багатьох молодших моделях Volkswagen. Вона поєднана з роздавальною коробкою та самоблокувальним міжосьовим диференціалом. Залежно від зчеплення коліс із дорогою система здатна спрямовувати до 70% тяги на передню вісь і до 80% — на задню.

Для власника це означає відсутність окремої передньоприводної версії та неможливість вибрати механічну коробку. Стан мастила, відсутність поштовхів під час роботи холодної та прогрітої трансмісії, справність роздавальної коробки й рівномірність зношення чотирьох шин важливіші за сам пробіг на одометрі. Різний зовнішній діаметр коліс на осях створює додаткове навантаження на повний привід, тому для Touareg небажано складати комплект із шин, що мають помітно різний ступінь зношення.

Розміри змінювалися менше, ніж позначення в каталогах

Після рестайлінгу 2023 року загальна архітектура кузова збереглася, проте довжина в актуальних українських специфікаціях зросла до 4902 мм завдяки зміненим бамперам. Ширина без дзеркал залишилася на рівні 1984 мм, а разом із дзеркалами автомобіль займає 2193 мм. Висота залежить від підвіски, режиму пневмосистеми, коліс і конкретного виконання.

Конфігурація Довжина / ширина / висота Колісна база Споряджена маса Повна маса Трансмісія / привід
Рестайлінг 3.0 TDI, Україна 4902 / 1984 / 1678–1712 мм 2904 мм близько 2122 кг 2850 кг 8AT / 4MOTION
Рестайлінг 3.0 TFSI, Україна 4902 / 1984 / 1678–1712 мм 2904 мм близько 2059 кг 2810 кг 8AT / 4MOTION
Дорестайлінгові версії з ДВЗ приблизно 4878 / 1984 / 1702–1717 мм близько 2904 мм приблизно 1995–2150 кг залежно від версії 8AT / 4MOTION
Touareg eHybrid приблизно 4878 / 1984 / до 1717 мм 2904 мм близько 2360 кг 3010 кг 8AT / 4MOTION
Touareg R eHybrid приблизно 4878 / 1984 / до 1717 мм 2904 мм до 2533 кг 3010 кг 8AT / 4MOTION

Різниця в масі пов’язана не лише з двигуном. Пневмопідвіска, активна стабілізація, задня підрулювальна вісь, панорамний дах, великі колеса та інше обладнання додають десятки кілограмів. Особливо вирізняються гібриди: тягова батарея зменшила стандартний об’єм багажника з 810 до 665 літрів і збільшила споряджену масу до більш ніж 2,3 тонни. У звичайних версій зі складеним другим рядом доступно до 1800 літрів, у PHEV — приблизно до 1675 літрів.

Стандартний дорожній просвіт актуальних автомобілів для України заявлений на рівні близько 200 мм. Із пневмопідвіскою діапазон становить приблизно 185–258 мм. Вона також збільшує допустиму глибину подолання броду з 490 до 570 мм, однак ці показники не перетворюють Touareg CR на утилітарний позашляховик: низько розташовані декоративні елементи, значна маса та дорожні шини обмежують практичне використання його геометричних можливостей.

Рестайлінг змінив налаштування, але не силову основу

Оновлення 2023 року не принесло нового набору базових двигунів. У Європі збереглися 3.0 TDI потужністю 231 і 286 к.с., бензиновий V6 на 340 к.с., а також eHybrid потужністю 381 к.с. і Touareg R eHybrid на 462 к.с. Усі вони й надалі використовували восьмиступінчасту автоматичну трансмісію та 4MOTION. Рідкісний V8 TDI на той момент уже залишив модельну гаму.

Основні технічні зміни стосувалися шасі та електроніки. Volkswagen переглянув налаштування пружинної та пневматичної підвісок і додав датчик навантаження на даху, пов’язаний із системою стабілізації. Коли на даху встановлено бокс, електроніка враховує вище розташований центр ваги; за відсутності вантажу допускаються інші налаштування систем, що відповідають за поперечну динаміку. Одночасно оновилися матричні фари та мультимедійна частина, але докладніше ці зміни розглядаються в матеріалах про оснащення.

Станом на 2026 рік покоління залишається актуальним для українського ринку, хоча вже увійшло в завершальну фазу виробництва. Із 16 березня 2026 року українські дилери приймають замовлення на FINAL EDITION, створений на основі R-Line Platinum. Виробництво Touareg із двигунами внутрішнього згоряння для українського ринку заявлене й на 2027 рік, тому локальна лінійка існуватиме довше за європейську.

Витрата пального й обслуговування з огляду на масу автомобіля

У різних каталогах показники витрати відрізняються через рік випуску та методику вимірювання. На українських сайтах для раннього 3.0 TDI потужністю 286 к.с. можна зустріти паспортні 6,9 л/100 км у змішаному циклі, тоді як актуальна українська специфікація вказує 8,7 л/100 км; для версії на 231 к.с. заявлено 8,8 л/100 км. Бензиновий 3.0 TFSI має показник близько 11,8 л/100 км. У місті офіційний український каталог наводить приблизно 12,5–12,6 л/100 км для дизельних версій і 16,6 л/100 км для бензинової. Фактичний результат залежить від температури, маршруту, коліс, завантаження та тривалості поїздок.

Що варто враховувати в огляді двигунів Volkswagen Touareg

Трилітровий TDI краще відповідає великим річним пробігам та експлуатації на трасі. Його паливна апаратура, турбонаддув, система рециркуляції відпрацьованих газів, сажовий фільтр і SCR з AdBlue потребують якісної діагностики, особливо якщо автомобіль тривалий час використовувався лише для коротких міських поїздок. Сам по собі великий пробіг не завжди критичний: важливішими є інтервали заміни мастила, історія обслуговування системи охолодження, відсутність сторонніх шумів під час холодного запуску та коректні параметри роботи екологічного обладнання.

У 3.0 TFSI немає дизельного сажового фільтра та характерного для TDI комплексу екологічного обладнання, але залишаються безпосереднє впорскування, складна система охолодження, турбонаддув і велика кількість навісних агрегатів. Він раціональніший за помірного річного пробігу, однак економія на потенційних роботах із дизельними системами частково компенсується більшою витратою пального.

Плагін-гібриди потребують окремої перевірки залишкової ємності високовольтної батареї, зарядного пристрою, охолодження електричної частини та відсутності помилок ізоляції. Їхня паспортна витрата має сенс лише за умови регулярного заряджання. Із розрядженою батареєю важкий PHEV працює переважно як бензиновий Touareg, додатково перевозячи кілька сотень кілограмів гібридного обладнання.

Із доступністю витратних матеріалів і деталей для V6 в Україні зазвичай простіше, ніж для V8 TDI або рідкісних гібридів. Водночас Touareg CR не можна оцінювати за вартістю обслуговування Tiguan: гальма, пневматичні елементи, оптика, камери та компоненти активного шасі належать до дорогого класу. Частина вузлів уніфікована з іншими моделями на MLB Evo, але це не означає їхньої повної взаємозамінності. Для складного ремонту важливі відповідне обладнання, доступ до заводської діагностики та досвід сервісу саме з великими моделями цієї платформи.

Яка конфігурація виглядає найбільш збалансованою

Для українського ринку технічно найбільш зрозумілим варіантом залишається 3.0 TDI. Виконання на 231 к.с. підійде покупцеві, якому не потрібна максимальна динаміка, а 286-сильна версія краще поєднує тягу, ліквідність і поширеність на вторинному ринку. Вибір між пружинами та пневмопідвіскою залежить не стільки від надійності в загальному розумінні, скільки від готовності оплачувати складніше обслуговування заради регульованого кліренсу та вищого рівня плавності ходу.

Бензиновий V6 варто розглядати за невеликих пробігів, переважання коротких поїздок або принципової відмови від сучасного дизеля. eHybrid і Touareg R становлять інтерес за наявності доступної зарядки та прозорої історії високовольтної системи, але гірше підходять для купівлі без поглибленої діагностики. Рідкісний V8 TDI залишається технічно цікавою версією покоління, однак за рівнем витрат і доступністю специфічних деталей це окрема категорія.

Отже, двигуни Volkswagen Touareg 2018–дотепер охоплюють широкий діапазон потужності, проте український ринок закономірно зосереджений навколо дизельних V6. Вони найкраще відповідають масі автомобіля, далеким маршрутам та очікуванням майбутнього власника щодо витрати пального. Остаточний вибір визначається не лише показником потужності: стан трансмісії, повного приводу, підвіски та екологічних систем для вживаного Touareg важливіший за формальне місце версії в заводській лінійці.