
Така схема залишалася незмінною протягом усього періоду виробництва Typ 7P, хоча потужність двигунів, екологічне обладнання та конструкція трансмісії могли відрізнятися.
Для українського ринку це важливіше за формальну назву версії. У продажу одночасно трапляються офіційні європейські автомобілі, машини зі США та Канади, а також екземпляри, ввезені з інших регіонів. Тому однаковий робочий об’єм не завжди означає ідентичну потужність, набір екологічних систем або конструкцію повного привода. Дизайн, інтер’єр і комплектації Volkswagen Touareg II розглядаються в інших статтях серії; тут основну увагу приділено агрегатам, розмірам та особливостям експлуатації.
Повний привод був стандартним, але не завжди однаковим
Усі основні версії Touareg 7P оснащувалися восьмиступеневою гідромеханічною автоматичною коробкою передач Tiptronic виробництва Aisin. Роботизованих коробок DSG у цьому поколінні не було. Автомат розрахований на високий крутний момент і використовувався як із базовим дизельним V6, так і з V8 TDI, що розвивав 800 Н·м.
На більшості автомобілів встановлено систему 4Motion із самоблокувальним міжосьовим диференціалом Torsen. Це постійний повний привод, який не потребує ручного підключення другої осі. Електроніка взаємодіє із системою стабілізації та імітацією міжколісних блокувань, а окремий позашляховий режим змінює алгоритми роботи коробки передач, акселератора й допоміжних систем.
Рідше трапляється трансмісія Terrain Tech, яка в окремих регіонах мала назву 4XMotion або входила до виконання Escape. Вона отримала понижувальну передачу, блокування міжосьового диференціала та можливість блокування заднього диференціала. Така конфігурація важча й складніша за стандартну, проте має значно кращі можливості поза асфальтом. На українському ринку автомобілі з Terrain Tech представлені в обмеженій кількості, тому наявність характерного поворотного селектора бажано додатково перевіряти за VIN і фактичною конструкцією трансмісії.

Моторна гама: у каталозі багато версій, але на ринку домінує одна
Лінійка двигунів Volkswagen Touareg 2010–2018 років охоплювала бензинові, дизельні та гібридні силові установки. Проте більша частина українського вторинного ринку сформувалася навколо трилітрового V6 TDI. Різні варіанти цього двигуна мають однаковий робочий об’єм 2967 см³, але відрізняються налаштуваннями, турбокомпресором, екологічним обладнанням і програмним забезпеченням.
| Тип двигуна | Об’єм | Потужність | Трансмісія | Привод |
| V6 TDI, дизель | 2967 см³ | 204 к.с. | 8-ступенева АКП Tiptronic | 4Motion; для окремих версій 4XMotion |
| V6 TDI, дизель | 2967 см³ | 240 або 245 к.с. | 8-ступенева АКП Tiptronic | 4Motion; опційно Terrain Tech |
| V6 TDI SCR, дизель | 2967 см³ | 262 к.с. | 8-ступенева АКП Tiptronic | 4Motion або 4XMotion залежно від ринку |
| V6 TDI, імпорт із Північної Америки | 2967 см³ | 225 або 240 к.с. | 8-ступенева АКП Tiptronic | 4Motion |
| V8 TDI, дизель | 4134 см³ | 340 к.с. | 8-ступенева АКП Tiptronic | 4Motion |
| VR6 FSI, бензин | 3597 см³ | 249 або 280 к.с. | 8-ступенева АКП Tiptronic | 4Motion |
| V6 TSI Hybrid, бензин та електромотор | 2995 см³ | 380 к.с., системна | 8-ступенева АКП Tiptronic | 4Motion |

Трилітровий дизель і відмінності між версіями
Базовий 3.0 TDI потужністю 204 к.с. розвиває близько 450 Н·м. Варіанти на 240 і 245 к.с. видають приблизно 550 Н·м, а рестайлінговий 262-сильний двигун — до 580 Н·м. Завдяки високому крутному моменту дизель не потребує постійних перемикань на нижчі передачі та краще підходить для важкого кузова, ніж малолітражний форсований агрегат.
Ранні автомобілі оснащувалися двигунами екологічного стандарту Euro 5. Після оновлення в лінійці залишили 204-сильну версію, а двигун на 245 к.с. поступився місцем варіанту потужністю 262 к.с. Європейські рестайлінгові дизелі отримали систему SCR із впорскуванням розчину AdBlue. На машинах, ввезених з інших регіонів, склад екологічного обладнання може відрізнятися, тому орієнтуватися лише на рік випуску не варто.
Під час вибору вживаного 3.0 TDI важлива не стільки його паспортна потужність, скільки стан ланцюгового привода, впуску та системи очищення вихлопних газів. Ланцюги розташовані з боку коробки передач, що підвищує трудомісткість ремонту. На великих пробігах уваги потребують вихрові заслінки впускного колектора, клапан EGR, сажовий фільтр, форсунки та герметичність системи охолодження. Ці особливості не означають, що кожен двигун обов’язково матиме несправності, але роблять історію діагностики важливішою за позначення 204, 245 або 262 к.с.
Бензиновий 3.6 FSI
Двигун 3.6 FSI належить до сімейства VR6: циліндри розташовані під невеликим кутом і мають спільну головку блока. Потужність європейської версії зазвичай становила 280 к.с., однак в окремих регіонах зустрічається податкова або програмно обмежена модифікація на 249 к.с. Крутний момент — близько 360 Н·м.
Бензиновий двигун не має турбіни, сажового фільтра та дизельної паливної апаратури високого тиску, але назвати його конструктивно простим не можна. Безпосереднє впорскування сприяє утворенню відкладень у впускній системі, ланцюговий привод також потребує контролю, а система охолодження має залишатися герметичною. Практичний сенс 3.6 FSI проявляється за невеликого річного пробігу та переважно коротких поїздок, під час яких дизель не завжди встигає прогрітися й виконати регенерацію сажового фільтра.
V8 TDI та гібрид як окремі технічні категорії
Дизельний 4.2 V8 розвиває 340 к.с. і 800 Н·м. Він оснащений двома турбокомпресорами та створює помітно вище навантаження на систему охолодження, гальма й трансмісію. Більшість витратних матеріалів доступна, однак специфічні деталі двигуна та навісного обладнання коштують дорожче, ніж компоненти для масового V6.
Touareg Hybrid поєднує компресорний 3.0 V6 TSI потужністю 333 к.с. з електромотором. Сумарна віддача становить близько 380 к.с. Окрім звичайних вузлів автомобіля, під час перевірки необхідно оцінити тягову батарею, силову електроніку, електричний контур охолодження та роботу гібридного модуля між двигуном і коробкою передач. Для українського ринку це рідкісна конфігурація з обмеженим вибором профільних компонентів і фахівців.

Рестайлінг майже не змінив розміри, але ускладнив екологічні системи
Оновлення 2014 року не призвело до зміни платформи. Колісна база залишилася незмінною, архітектура підвіски та восьмиступенева коробка передач принципово не змінилися. Довжина кузова збільшилася приблизно на 6 мм завдяки іншим бамперам, а основні технічні зміни зосередилися в налаштуваннях дизелів і переході європейських версій на Euro 6.
На рестайлінгових автомобілях система SCR та AdBlue додає ще один контур, який необхідно перевіряти за допомогою діагностики. Водночас оновлені 3.0 TDI отримали нижчі заявлені показники витрати пального та змінені налаштування керування двигуном. Визначати наявність AdBlue лише за зовнішністю автомобіля не можна: для окремих ринків продовжували випускати версії з іншими специфікаціями.
Габарити та маса Volkswagen Touareg 7P
У довідниках ширина Touareg може зазначатися як 1940 або 2208 мм. Перше значення стосується кузова без зовнішніх дзеркал, друге — повної ширини з розкладеними дзеркалами. Схожа ситуація виникає з висотою: приблизно 1709 мм виміряно по кузову, а близько 1732 мм — з урахуванням рейлінгів.
| Версія | Довжина | Ширина | Висота | Колісна база | Споряджена маса | Повна маса | Трансмісія/привод |
| 3.0 TDI, до рестайлінгу | 4795 мм | 1940 мм; 2208 мм із дзеркалами | 1709–1732 мм | 2893 мм | приблизно 2150–2180 кг | приблизно 2840–2860 кг | 8-АКП, 4Motion |
| 3.0 TDI, після рестайлінгу | 4801 мм | 1940 мм; 2208 мм із дзеркалами | 1709–1732 мм | 2893 мм | близько 2185 кг | близько 2880 кг | 8-АКП, 4Motion |
| Terrain Tech / Escape | 4795–4801 мм | 1940 мм; 2208 мм із дзеркалами | до 1732 мм | 2893 мм | близько 2250 кг | близько 2900 кг | 8-АКП, 4XMotion із понижувальною передачею |
| 4.2 TDI або Hybrid | 4795–4801 мм | 1940 мм; 2208 мм із дзеркалами | 1709–1732 мм | 2893 мм | приблизно 2250–2330 кг | приблизно 2910–2960 кг | 8-АКП, постійний повний привод |
Значення маси залежать від двигуна, об’єму паливного бака, підвіски, ринку та встановленого обладнання. Панорамний дах, пневмопідвіска, масивні колеса й трансмісія Terrain Tech помітно збільшують фактичну масу. Об’єм багажника становить приблизно 580–679 літрів залежно від положення заднього дивана та до 1642 літрів зі складеними сидіннями.
На пружинній підвісці дорожній просвіт становить близько 201 мм. Пневматична підвіска дає змогу змінювати висоту кузова й у верхньому положенні забезпечує приблизно 280–286 мм, хоча підсумкове значення залежить від коліс, завантаження та вибраного режиму. Допустима маса причепа з гальмами для більшості версій сягає 3500 кг, але під час розрахунків необхідно враховувати повну масу конкретного автомобіля та навантаження на фаркоп.

Витрата пального та обслуговування в українських умовах
За даними українських сайтів, каталожні показники 3.0 TDI потужністю 245 к.с. становлять близько 8,4 л/100 км у місті, 6,5 л на трасі та 7,2 л у змішаному циклі. Для рестайлінгового 204-сильного дизеля зазначають приблизно 7,6, 6,0 і 6,6 л/100 км відповідно. У відгуках українських власників зустрічаються показники близько 10 л у міському режимі та 6–8,5 л на трасі, але вони залежать від дорожнього руху, шин, температури й технічного стану автомобіля.
Для 3.6 FSI українські каталоги наводять близько 14,6 л у місті, 8,0 л на трасі та 10,4 л у змішаному циклі. Для 4.2 TDI заявлено приблизно 11,9, 7,4 і 9,1 л/100 км. Це довідкові значення: в автомобіля з великим пробігом витрата може збільшуватися через стан форсунок, термостатів, впускної системи, гальмівних механізмів і програмні втручання.
Восьмиступеневий автомат зазвичай служить довго за умови справного охолодження та регулярного обслуговування. Під час перевірки важливі плавність увімкнення режимів, відсутність затримок після переходу із заднього ходу до руху вперед і стабільна робота блокування гідротрансформатора. Твердження про оливу на весь строк експлуатації не варто сприймати буквально, коли йдеться про автомобілі, які вже подолали 150–250 тис. км.
Запчастини для поширеного 3.0 TDI, гальм і підвіски доступні в Україні як в оригінальному виконанні, так і від сторонніх виробників. Складніша ситуація з гібридними компонентами, окремими деталями V8, елементами Terrain Tech і дорогою електронікою. Пневматичні стійки, компресори та клапанні блоки також доступні, але їхній стан помітно впливає на загальний бюджет експлуатації.
Яка технічна конфігурація є найраціональнішою
Якщо розглядати технічні характеристики Volkswagen Touareg II з позиції українського вторинного ринку, найуніверсальнішими залишаються дизелі 3.0 TDI. Дорестайлінгова версія потужністю 245 к.с. поєднує поширеність, достатню потужність і відсутність системи AdBlue, але вік таких автомобілів уже вимагає особливо ретельної перевірки. Рестайлінгові варіанти на 204 і 262 к.с. новіші й економніші за паспортними даними, хоча їхня екологічна система складніша.
Пружинна підвіска зменшує кількість потенційно дорогих вузлів, тоді як справна пневматика забезпечує регульований кліренс і автоматично підтримує висоту кузова. Вибір між ними залежить не стільки від репутації системи, скільки від результатів діагностики конкретного екземпляра.
Бензиновий 3.6 FSI може бути виправданим за невеликих пробігів і міської експлуатації, де переваги дизеля виражені слабше. V8 TDI та Hybrid потребують окремого бюджету й профільного обслуговування. Тому огляд двигунів Volkswagen Touareg зводиться не до пошуку найпотужнішої модифікації, а до зіставлення історії обслуговування, витрати пального, складності обладнання та доступності ремонту.