
Що це за чудо?
Компанія Komatsu, яка вже більше 100 років випускає важке обладнання, презентувала свій новий підводний електричний бульдозер. Це не просто концепт, а реально працюючий прототип, який може працювати без водія, тобто повністю автономно. І так, це справжній підводний бульдозер!
Що там по грошах?
Одразу скажемо, що точної інформації про ціну нового бульдозера поки немає, але зважаючи на те, що це високотехнологічний і електричний апарат, можна очікувати, що вартість буде досить значною. Приблизно 450 кВт·ч на акумуляторах і можливість роботи до шести годин — це серйозні вкладення. До речі, якщо вам цікаво, то це приблизно 500 літрів пального в еквіваленті для звичайних машин. На зарядку бульдозера йде близько чотирьох годин, а з більш потужною батареєю до 500 кВт·ч (порівняйте це з тим, що є в деяких великих електромобілях).
Навіщо потрібен підводний бульдозер?
Так, питання справді цікаве. На перший погляд може здатися, що це зайва інновація, і що під водою будівельні роботи не так вже й актуальні. Але насправді, підводні бульдозери використовуються вже більше 50 років. Перший такий бульдозер Komatsu був презентований ще в 1970 році. І, виявляється, його досить активно застосовують для найрізноманітніших потреб: підтримки річкових і прибережних екосистем, углиблення річок для навігації, а також для захисту узбережжя від повеней і штормів.
Скільки можуть працювати ці бульдозери?
На даний момент нові моделі можуть занурюватися на глибину до 7 метрів, але Komatsu планує збільшити глибину занурення до 50 метрів (це приблизно 164 фути або 15 кілометрів). Поки такі бульдозери використовуються переважно для роботи на глибині до 7 метрів, але якщо з'явиться необхідність, глибина може бути збільшена.
Плани на майбутнє
Компанія Komatsu продовжує розвивати цю технологію і представить свій підводний бульдозер на виставці Expo 2025 в Осакі. Тож у найближчі роки ми, можливо, побачимо цей чудо-бульдозер в дії не тільки на японських будівництвах, а й по всьому світу.
Ось такі штуки презентують на CES — будівельні машини, які можуть працювати в найекстремальніших умовах! Ну а нам залишається тільки чекати, коли такі інновації почнуть з'являтися і в інших галузях. Дуже цікаво, куди далі піде ця техніка!